Jak przedłużyć trwałość kart i identyfikatorów?
Popularną metodą noszenia identyfikatorów i kart zbliżeniowych było ich dziurkowanie i noszenie na metalowych łańcuszkach lub zawieszkach samopowrotnych. Niestety takie identyfikatory i karty miały krótszą trwałość ze względu na zarysowania, wycieranie nadrukowanych informacji oraz uszkodzenia mechaniczne. Obecnie najczęściej stosuje się holdery na identyfikatory i karty. Dzięki temu znacząco podniosła się trwałość użytkowania kart i identyfikatorów. Biorąc pod uwagę koszt kart RFID zastosowanie holderów jest wysoce uzasadnione ekonomicznie. Dostępne w różnych rozmiarach holdery na karty i identyfikatory mogą być mocowane i noszone na wiele sposobów. Niektóre są przeznaczone do użycia ze smyczą lub zawieszką samopowrotną, inne przyczepia się za pomocą klipsa.
Wzory holderów
Dostępna jest duża mnogość wzorów holderów na identyfikatory – otwarte lub zamknięte, pionowe, poziome, uniwersalne (obracane). Holdery mogą też zmieścić różną liczbę przechowywanych kart – jedną kartę lub więcej. Wykonywane są z różnych materiałów – takich jak polipropylen, poliwęglan czy coraz bardziej popularne ekologiczne tworzywa Oksy-biodegradowalne. Każdy z tych materiałów posiada określone zalety. Polipropylen jest dosyć elastyczny natomiast poliwęglan zapewnia najlepszą przezroczystość i jest jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów. Oksy-biodegradowalne tworzywa są najbardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.
Holdery na identyfikatory do zastosowań specjalnych
Oprócz standardowych stosunkowo tanich holderów często są stosowane holdery spełniające dodatkowe funkcje. W lokalizacjach wymagających wysokiego bezpieczeństwa stosowane są holdery zamykane na stałe. Karty czy identyfikatora umieszczonego w takim holderze nie da się wymienić bez uszkodzenia holdera. Inną opcją są holdery zamykane na kluczyk. Identyfikator w takim holderze można wymienić, lecz jest to operacja wymagająca więcej czasu oraz zastosowania specjalnego kluczyka. Inne niestandardowe holdery mogą zmieścić więcej niż jedną kartę. Najczęściej są stosowane w przypadku, kiedy użytkownik posiada jedną kartę jako identyfikator z danymi i zdjęciem a druga karta służy do otwierania drzwi w systemie kontroli dostępu. Są też rodzaje holderów, które mogą przechowywać nawet trzy karty. Jeżeli konieczne jest wyjmowanie kart z holdera np. kart z czipem stykowym do podpisu elektronicznego można zastosować holder z dźwigniami do wyjmowania kart.
Holdery na identyfikatory w różnych kolorach
Holdery występują w różnych opcjach kolorystycznych. Wraz z zawieszkami na szyję z nadrukowanym napisem np. gość, często służą do rozróżnienia grup osób przebywających w obiekcie.
Niewątpliwie stosowanie holderów do kart i identyfikatorów w środowisku biurowym stało się obecnie standardem
Kategorie
Ostatnie wpisy
2 sierpnia 2024
3 lipca 2023